Навчальний процес

Організація освітньої роботи в дошкільному навчальному закладі  № 3 «Барвінок» здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базового компонента дошкільної освіти (2012р.), Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Положення про дошкільний навчальний заклад, Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів.

Навчально-виховний процес у ДНЗ №3 здійснюється за програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та « Впевнений старт» (для старшого дошкільного віку) нових редакцій 2017р.. Обидві програми спрямовані на формування у дошкільнят цілісної картини світи – уявлення про навколишнє середовище та внутрішнє, душевне життя         ( власне та інших людей ), реалізації особистісно орієнтованої моделі дошкільної освіти; актуалізують проблему формування у дошкільнят елементарної форми світосприйняття - реалістичного й оптимістичного,  яке визначає можливості організації знань та управління своєю діяльністю. Мета нашого закладу – розширити змістовий компонент освітньої роботи з дітьми від 3 до 6 років, розкриваючи етнічні, історичні та соціокультурні особливості нашого регіону.

Пріоритетні змістові напрямки освітнього процесу у ДНЗ №3 на 2019– 2020 н.р. визначені з урахуванням потреб сьогодення у посиленні складових соціально-морального, емоційно-ціннісного розвитку дітей, покращення їхнього фізичного, психічного здоров'я упродовж дошкільного дитинства.

Завдання  Свалявського ДНЗ №3 на 2019-2020 н.р.:

- створити умови для функціонування інклюзивної групи в ДНЗ;

- продовжити роботу, щодо організації сучасного освітнього середовища ДНЗ;

- розпочати роботу по впровадженню сучасної інноваційної  LEGO-технологій в освітній процес;

- продовжити роботу з формування екологічної компетентності дошкільників.

Серед засобів освітнього впливу на дитячу особистість пріоритетні—творча гра (сюжетно-рольова, конструкторсько-будівельна, театралізація, драматизація), а також художня література (фольклор, авторські твори) і робота з дитячою книгою.

Зазначені пріоритети не зменшують значущості інших складових змісту і завдань освітньої роботи, засобів, методів розвивально-виховного впливу на дітей. При плануванні освітньої роботи дошкільного закладу педагоги дотримуються інструктивно-методичних рекомендацій МОН України від 02.07.2019 № 1/9-419 "Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2019-2020 році", а також методичні рекомендації " Щодо організації інклюзивного навчання у закладах освіти у 2019-2020 н.р."