Історія

Дошкільний навчальний заклад «Барвінок» - це світ дітей, затишний осередок, де проходить день дитини. Вигідне розташування ДНЗ № 3 у місті Свалява, на центральній вулиці завжди приваблює батьків, які можуть приводити дітей з усіх куточків міста.
    На протязі року заклад гостинно відкриває свої двері всім, хто піклується про здоров'я та безпеку своєї дитини, хоче щоб дитина набула навички спілкування з людьми, орієнтувалася в навколишньому світі.
    ДНЗ відкрили ще у 1973 році, з того часу у «Барвінку» змінилося не одне покоління - тодішні вихованці приводять до нас своїх дітей.
У нас працюють дві групи загального розвитку - молодшого та старшого дошкільного віку, виховується 54 дітей. Нашою особливістю  є компактне розташування усіх приміщень - групових кімнат, спалень, кухні, що дає змогу усім працівникам не випускати з виду жодну дитину. Тому він здавна користується популярністю у батьків, які виховують двоє і більше діток. Молодші дітки легше адаптуються до колективу тому, що завжди мають можливість спілкуватися з старшими братиками і сестричками.
   Колектив, хоч і нечисленний, але всіх об'єднує найцінніше - дитина. Очолює керівник Фурдь Магдалина Василівна, яка постійно працює над модернізацією закладу, покращенням його діяльності та оснащенням матеріальної бази. Завдяки цьому заклад дошкільної освіти забезпечений усім необхідним, для комфортного перебування перебування дітей. Разом з цим керівник вишукує нові можливості, співпрацює з владою, освітніми установами, батьківським комітетом, щоб заклад відповідав сучасному рівню дошкільної освіти у країні.
   Основним напрямком роботи ДНЗ є освітній процес, який здійснюється за Базовим компонентом дошкільної освіти(2012р.) та  програмою розвитку дітей дошкільного віку «Українське дошкілля»(2017р.),"Впевнений старт"(2017р.) для дітей старшого дошкільного віку, наближенням їх до життя та збагаченням досвіду дітей знаннями та уміннями.
   Вихователі Мандзюк А.І., Іванюк Н.С. працюють за програмою розвитку кожної вікової групи, використовуючи сучасні друковані та періодичні видання, що дає можливість комплексно забезпечити повноцінний фізичний, духовний, психічний та соціальний розвиток дошкільнят. Педагоги беруть участь у педрадах, семінарах, підвищують свій професійний рівень на курсах підвищення кваліфікації, впроваджують у роботу цікаві ідеї. Наприкінці кожного навчального року вихователі повідомляють про свої успіхи у навально - виховному процесі, розповідають про те, чого і як вдалося досягти. Це дає можливість обрати свій шлях досягнення поставленого завдання, якісно працювати, вільно висловлювати думки.
  Завдяки старанням помічників вихователя Кошеля Н.І., Чанда М.І. постійно підтримується відповідний санітарно - гігієнічний стан. Діти харчуються відповідно до затверджених норм, кухар Шварц Є.І. намагається  задовольнити смаки дітей та підвищити апетит естетично поданими блюдами.
   Вихователі щоранку зустрічають своїх вихованців у приймальній кімнаті, оформленій сучасними інформаційними стендами. Для батьків - виставка робіт їхніх дітей, інформація про життєдіяльність закладу. Крім того, всі бажаючі дістають весь обсяг інформації, що їх цікавить у формі усних консультацій, повідомлень та сайті закладу. Одне з основних завдань працівників ДНЗ - збереження та зміцнення здоров'я малят. Ранок у «Барвінку» завжди починається з ранкової гімнастики, що дає дітям заряд енергії та гарного настрою на весь день. Щодня проводяться фізкультурні заняття. Відсутність окремого приміщення компенсує обладнаний спортивний майданчик, де діти займаються при сприятливих погодних умовах. Великою популярністю користуються і тематичні свята, розваги організовані разом із музичним керівником Сабов М.В.
  Створені розвивальні осередки, завдяки яким діти у невимушеній формі, доступній їх віку та досвіду, отримують весь необхідний обсяг знань та навичок. Такі динамічні осередки постійно удосконалюються, збагачуються новими предметами, дидактичними іграми, іграшками.
  Розповідаючи про життя в «Барвінку», необхідно згадати добрим словом тих, чиїми стараннями і турботами добре живеться дітям. Це і Свалявська міська рада, яка дбає про повноцінне харчування, щоб у садочку було тепло і затишно, систематично проводяться поточні ремонти приміщень та території. А методичну допомогу з розвитку дитини дошкільного віку завжди можна отримати у відділі освіти Свалявської райдержадміністрації.
   Завдяки спільним зусиллям  колективу та міської влади день у дошкільному навчальному закладі проходить цікаво, невимушено. А назва закладу- «Барвінок»- дає надію на подальший розвиток та процвітання.